Windwood’s Gentleman of Promise

Windwood’s Gentleman of Promise (Cæsar)

Ejer: Per Krogsgaard Nielsen – Opdrætter: Jytte og Birger Knudsen

Stamtavle

Windwood's Gentleman Of Promise
DK08870/2017
Weljesten Promise Au
VDH/DRC G1637880
Soinneanta Finnegan
VDH/DRC-G 1333674
Holywear Gorse
KCSB 3190CV
Soinneanta Thandeka
KC AK04217903
Warpersmoss Rhythem
FI24650/12
Gortons Golden Gambler
KC AE00615204
Chywoon Riever Of Warpersmoss
KC AG03297502
Windwood's Molina
DK16469/2012
Bäverasens Zeb
VDH/DRC-G 0522018
Kennaird V.D. Woudstreek
NHSB 1987281
SEJCH
Doubleuse Seazally
S21580/96
Foglmann's Dina
11119/2006
Whipcord's Wonder Jeff
13801/2000
Joe's My Little Pony
17008/2001

AD: 0
OCD: Intet påvist
HD: A/B
GR-PRA1: Fri via aner
GR-PRA2: Fri via aner
Prcd-PRA: Fri via aner
Ichthyosis: Fri
Øjenlysning: d. 19.09.2023 uden anmærkninger/intet påvist

DKK Stambog nr.: DK08870/2017 – Født: 20.05.2017

2023
21.05.2023 – Midtjylland – WT Open Class – 6. Vinder
01.04.2023 – Roskilde – Racearrangement Golden Retrievers forår – WT Vinderklasse – 2. Vinder
25.03.2023 – Tørring – UWT Vinderklasse – 2. Vinder
18.03.2023 – Lisbjerg – WT Vinderklasse – Bestået
03.06.2023 – Nordjylland, Tjele Gods – WT Open Class – Bestået
12.02.2023 – Lykkesholm, Østjylland – UWT Vinderklasse – 4. Vinder
05.02.2023 – Svenstrup, Nordjylland – UWT Vinderklasse – 4. Vinder

2022
03.09.2022 – Brande – Golden Racearrangement – WT – 4. Vinder i vinderklasse
27.08.2022 – Ryomgård – UWT – 3. Vinder i vinderklasse
09.07.2022 – Østerild – Jægerforbundets Udvidede Apporteringsprøve – Bestået med max point – 216 på KK
26.06.2022 – Skive – Jægerforbundets Udvidede Apporteringsprøve – Bestået med 209 point på KK
07.05.2022 – Astrup, Nordjylland – C-prøve, 3. Vinder i Vinderklasse.

2021
29-08-2021 – Viborg – Jægerforbundets Udvidede Apporteringsprøve – Bestået med max point 216 på KK
18-07-2021 – Tørring – Jægerforbundets Udvidede Apporteringsprøve – Bestået med 198 point på KK
10-07-2021 – Thisted Jægerforbundets Udvidede Apporteringsprøve, bestået med max. point 216 på KK
13-06-2021 – Udholm, Nordjylland WT Åben klasse 5. vinder
05-06-2021 – 5. vinder UWT i vinderklasse i Gravlev

2020
20-09-2020 – Holdsted Markprøve A Åben klasse 1. Præmie
12-09.2020 – Søby WT Åben klasse bestået.
08-08-2020 – Fussingø – Markprøve B Åben klasse 1. præmie
26-07-2020 – Skive – Danmarks Jægerforbund – 1. Vinder for hold i Den jyske Racedyst
17-07-2020 – Hobro – Markprøve B Åben klasse 1. præmie
20-06-2020 – SDJ prøve i Hønning Plantage. Cæsar bestod med max point 30
Lykkesholm, UWT Åben klasse 3. Vinder

2019
Bedste danskejede Golden Retriever i Begynderklasse på årets WT
Fussingø, UWT Åben klasse 5. Vinder
Nordjylland, B-prøve Åben klasse 2. præmie
Fussingø, B-prøve Begynderklasse 1. præmie og DAGENS BEDSTE HUND
Hornslet, KVALIFIKATIONSPRØVE Bestået
Nørre Snede, WT Begynderklasse 4. Vinder
Clausholm, B-prøve Begynderklasse 1. præmie
Østjylland, WT Begynderklasse 3. Vinder
Sæby, WT Begynderklasse 1. Vinder
Sæby, B-prøve Begynderklasse 1. præmie
Stensbæk Plantage, WT Begynderklasse 1. Vinder
Hvorup, C-prøve Begynderklasse 1. præmie
Hvorup, UWT Begynderklasse 1. Vinder

2018
Hvorup, UWT Begynderklasse 2. Vinder
Rubjerg, Nordjysk Markeringsmesterskab u/24 mdr. 2. Vinder
Auning, UWT Begynderklasse 1. Vinder
Volsted, Brugsprøve bestået 39 point